KONST / Litografier / Färglitografi 17099172
nr 1709 9172
Gunnar Persson
(1908-1975), Sverige
Signerad, numrerad 186/200 "Lagkapp" Kronblom. Färglitografi, bildmått: 38x52 cm, yttermått inklusive ram: 48x62
Gunnar Persson, svensk målare född i Stockholm 1908, död 1975.
måndag 16 juni 2025
kl 19:56:30
Gunnar Persson
Läs mer om Gunnar Persson